KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102017
nr 1710 2017
Ebba Lundquist-Reutercrona
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, "Vår". Monogramsignerad. Olja på pannå, 28x20 cm, yttermått inklusive ram: 33x25 cm
Ebba Lundquist-Reutercrona, svensk konstnär född 1911, död 1998.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 juni 2025
kl 19:01:32
11/6 13:34:22
500 kr
16/6 18:55:10
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ebba Lundquist-Reutercrona
Läs mer om Ebba Lundquist-Reutercrona